Aktuality

Sme súčasťou projektu LAB IT

Sme súčasťou projektu LAB IT

Laboratórium inovácií a tvorivosti - to je názov projektu, ktorý realizujeme v spolupráci so Súkromnou školou umeleckého priemyslu filmovou zo Slovenska, Michael – střední a vyšší odbornou školou reklamní tvorby z Čiech a Education Centre Brahe / Media Centre Lybecker z Fínska. Výsledkom projektu je webový portál - tzv. "Biela kniha", ktorá je otvorenou platformou, pomáha zosieťovať umelecké školy z celej európskej únie a ponúka prehľad o druhoch ateliérov a ich vybavení v zapojených školách. Naša spoločnosť sa podieľa na projekte vytvorením webového sídla, kde bude možnosť všetky tieto informácie získať.
30.06.2023


Spolupracovali sme na projekte TV Terapeut

Spolupracovali sme na projekte TV Terapeut

Spojili sme sa s učiteľmi a umelcami prostredníctvom projektu "Mediálne javisko inakosti", aby sme inovovali výučbu etickej a rodinnej výchovy na špeciálnych školách. Vďaka audiovizuálnemu spracovaniu divadelných etúd, ktoré naštudovali bábkári z Košíc a Maďarska a jednoduchých tutoriálov vznikla televízia, ktorá ju šíri nielen na miestnej a regionálnej úrovni, ale vďaka použitiu pantomímy a non-verbálnych techník aj na medzinárodnej úrovni. Internetová televízia TV Terapeut je naplnením implementácie dramatoterapie, teatroterapie a liečebných metód do edukačného procesu ľudí s postihnutím.
20.04.2023


Spolupracujeme s RTVS

Spolupracujeme s RTVS

Košické štúdio RTVS pripravilo k 30. výročiu vzniku Ústavného súdu v Košiciach dokumentárny film s názvom "Najmocnejšia inštitúcia". Teší nás, že sme spolupracovali na produkcii tohto filmu s úžasnou dramaturgičkou , scénaristkou a režisérkou Silviou Košťovou. Pozrieť si ho môžete v archíve RTVS. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/19969/391812#28
27.03.2023


Pomáhame sa zviditeľniť ONLINE

Pomáhame sa zviditeľniť ONLINE

Štátne divadlo v Košiciach je jedna z kultúrnych inštitúcií, ktorá o svojich pripravovaných aktivitách či premiérach pravidelne informuje aj na svojich sociálnych sieťach. ...a vedia, že tlačovku s opernými alebo hereckými hviezdami nie je dôstojné vysielať iba na mobil. Ak budete sledovať košických divadelníkov na FB, uvidíte ako vysielať dôstojne a kvalitne.
13.03.2023


NRHA  CZECH - ŽIVÉ PRENOSY

NRHA CZECH - ŽIVÉ PRENOSY

NRHA Czech je česká organizácia, ktorá zastupuje celosvetovú NRHA. Je neziskovou organizáciou na propagáciu reiningového športu v Českej republike a na Slovensku. V spolupráci s touto organizáciou sme realizovali živé prenosy z pretekov v Betlanovciach na Slovensku a v Kozloviciach v Čechách.
07.12.2022


MOBILFEST 2022

MOBILFEST 2022

Mobilfest je medzinárodný festival videofilmov natočených mobilným telefónom. Jeho poslaním je rozvíjať kreatívne možnosti, ktoré ponúka svet mobilnej komunikácie. Slávnostné vyhodnotenie sa tento rok uskutočnilo ONLINE, záznam sme odvysielali na FB stránke Súkromnej strednej umeleckej škole filmovej v Košiciach.
07.12.2022


Nemlčať je zlato - LIVE STREAM

Nemlčať je zlato - LIVE STREAM

Pre Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti sme realizovali živý prenos z podujatia - diskusie v košickej Tabačke, ktorého súčasťou bol aj komorný koncert Katky Koščovej. Živý prenos nájdete na FB stránke tejto organizácie.
07.12.2022


Politická kampaň 2022 - kandidát na primátora  mesta Košice Jaroslav Polaček

Politická kampaň 2022 - kandidát na primátora mesta Košice Jaroslav Polaček

V spojených voľbách do samosprávnych orgánov v roku 2022 sme boli súčasťou volebného tímu kandidáta na primátora mesta Košice Jaroslava Polačeka. Sme radi, že aj naša práca a kreativita napomohla k úspešnému volebnému výsledku.
07.12.2022


Referenčné videá pre stavby

Referenčné videá pre stavby

Na Slovensku vznikajú nové atraktívne stavby aj vďaka možnostiam nových technológií a stavebných materiálov. Práva takéto ponúka stavebný materiál YTONG, pomocou ktorého sa stavajú inovatívne projekty aj na východe Slovenska. Referenčné videá, ktoré sme realizovali nájdete aj na stránke spoločnosti XELLA.
07.12.2022


Vzdelávacie videá pre SUŠ v Prešove

Vzdelávacie videá pre SUŠ v Prešove

Podieľali sme sa na výrobe audiovizuálnych výstupov projektu "Zvýšenie kvalifikácie a rozvoj pracovných zručností prostredníctvom realizácie vzdelávacích aktivít na Strednej umeleckej škole, Prešov". Vzorové hodiny aj krátke inštruktážne videá budú pomáhať študentom sa zdokonaľovať vo vzdelávaní umeleckých zručností.
07.12.2022


SEZÓNA - dokumentárna reality show pre RTVS

SEZÓNA - dokumentárna reality show pre RTVS

Tri mesiace v roku 2021 sme doslova prežili v hráčskej kabíne hokejového tímu VLCI ŽILINA pri ich ceste za víťazstvom v prvej hokejovej lige. Dokumentárna reality show, ktorú odvysielala RTVS na kanáli ŠPORT si získala mnohých hokejových fanúšikov. Reláciu nájdete v archíve RTVS.
07.12.2022


Pomáhame sa zviditeľniť

Pomáhame sa zviditeľniť

Prezentačné videá, reklamné fotografie na web stránku a konzultácie sú súčasťou našej spolupráce s košickou spoločnosťou ASGUARD. Veríme, že pomohli pri efektívnom marketingu ich služieb aj značky.
07.12.2022


Rozhovor s Kardinálom Tomkom/RTVS

Rozhovor s Kardinálom Tomkom/RTVS

Rozhovor s Mons. Kardinálom Jozefom Tomkom pri príležitosti návštevy svätého otca Františka na Slovensku sme v spolupráci s RTVS nakrúcali v Bardejovských kúpeľoch. Ďakujeme za možnosť stretnúť vzácneho človeka, najstaršieho kardinála na svete. Vďaka všetkým za nasadenie a trpezlivosť. Rozhovor nájdete v archíve RTVS https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/17958/289356
13.09.2021


Street athletic show JBL Jump Fest 2021

Street athletic show JBL Jump Fest 2021

Atletika na ulici nie je vecou každodennou.... Veľmi nás teší, že sme tento rok mohli byť pri tom. Z Alžbetinej ulice v Košiciach sme priniesli divákom televízie ANTIK TV a TelKE v Košiciach ale aj na celé Slovensko viac ako dvojhodinové živé vysielanie z tohto unikátneho podujatia v Košiciach.
30.11.1999


Slávne športové stavby Slovenska, séria dokumentov

Slávne športové stavby Slovenska, séria dokumentov

Šesťdielny seriál dokumentárnych filmov pre RTVS:ŠPORT sme realizovali v roku 2021. Cieľom bolo zmapovať históriu a jedinečnosť významných športových stavieb na Slovensku v Bratislave, Trnave a Košiciach. Retro časť o dnes už nefunkčnom športovom areáli na Štrbskom plese sme nakrúcali vo Vysokých Tatrách.
07.12.2022


Pripravení na Svätého Otca/RTVS

Pripravení na Svätého Otca/RTVS

Dokumentárna tvorba tvorí podstatnú časť našej výroby. Sme radi, že spolupráca košickou redakciou RTVS vyústila opäť do filmu, ktorý ste si mohli pozrieť na obrazovkách verejnoprávnej televízie pred návštevou Svätého Otca Františka na Slovensku. Dokument zachytáva prípravu veriacich na návštevu Svätého Otca Františka v Košiciach a v Prešove. Ak ste ho nezachytili, je v archíve RTVS https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/17948/289281 .
13.09.2021


Kultúra žije ONLINE

Kultúra žije ONLINE

Kultúra sa presúva do online priestoru. Spolupracujeme s košickými divadlami na záznamoch z ich predstavení. Veríme, že sa vám výsledky našej práce budú páčiť.
01.12.2020


The Legist Blast 2020 ONLINE

The Legist Blast 2020 ONLINE

Spolupracovali sme na unikátnom tanečnom festivale The Legist Blast 2020 ONLINE. V bansko-bystrickom klube Urban spot vzniklo televízne štúdio, z ktorého sa počas štyroch dní odvysielalo spolu takmer 40 hodín originálneho tanečného programu. Celý živý prenos snímalo 175 kamier.
01.12.2020


Narodení pre nebo/RTVS

Narodení pre nebo/RTVS

Ďalší úspech, na ktorom sme sa podieľali! Dokumetárny film "Narodení pre nebo" režisérky Silvie Košťovej z košického štúdia RTVS je nominovaný do finále medzinárodného filmového festivalu katolíckych filmov Mirable Dictu v kategórii Najlepší režisér.
01.12.2020


NESTVILLE TV

NESTVILLE TV

Jedinečný areál Nestville parku v obci Hniezdne pri Starej Ľubovni sa na niekoľko mesiacov stal naším druhým domovom, kde sme realizovali projekt Nestville TV.
01.12.2020


3PÓDIÁ

3PÓDIÁ

Hudobná relácia RTVS, ktorá sa nakrúcala v košickej Tabačke, vznikla aj vďaka technickej spolupráci s našou spoločnosťou.
01.12.2020


THE LEGITS BLAST PRAGUE 2020

THE LEGITS BLAST PRAGUE 2020

The Legits Blast séria 2020 - zimná edícia v očarujúcej stovežatej Prahe. Battle v piatich kategóriách, workshopy plné poznania a nezabudnuteľné párty.
23.11.2020


ABOVE & BEYOND GROUP THERAPY 350

ABOVE & BEYOND GROUP THERAPY 350

Boli sme súčasťou medzinárodnej produkcie svetoznámeho hudobného festivalu, ktorý sa konal v O2 Aréne v Prahe.
23.11.2020